Charitativní fotbalový turnaj osobností ve prospěch Linky bezpečí

Charitativní fotbalový turnaj osobností ve prospěch Linky bezpečí
 
Charitativní fotbalový turnaj osobností ve prospěch Linky bezpečí
 
 
 
V sobotu 21. 9. proběhl pod záštitou Fotbalové asociace České republiky na hřišti SK Dolní Chabry dlouho očekávaný fotbalový turnaj osobností, jehož cílem bylo vybrat finance a přispět tak na provoz Linky bezpečí.
 
Linka bezpečí je největší a nejdéle fungující celostátní krizová linka pro děti a mladistvé do 26 let. Volajícím z celé České republiky je dostupná zdarma a její nepřetržitý provoz zajišťuje na sto odborníků. Jen v loňském roce Linka bezpečí přijala 167 264 volajících. Denně se na ni s prosbou o pomoc obrátí 400 až 500 dětí. Téměř tisíc dětí a mladistvých se ale na Linku bezpečí z kapacitních důvodů denně nedovolá.
 
„Cílem naší osvětové kampaně, a i charitativního turnaje je získat finanční prostředky na zvýšení kapacit Linky bezpečí, a umožnit tak dovolat se každému, kdo pomoc Linky bezpečí potřebuje, říká ředitelka Linky bezpečí, Soňa Petrášková.
 
Pro děti i dospělé byl po celý den připraven velice poutavý program. Mezi hlavní atrakce však jistě patřilo fotbalové utkání, které mezi sebou odehrály týmy slavného Real TOP Praha a Linky bezpečí, v jejichž řadách nastoupili zástupci partnerů, a to, DUNOVSKÁ & PARTNERS, ČSOB, Anect, Euromedia, Conectart.
Na hřišti tak mohli diváci vidět například Karla Poborského, Vladimíra Šmicera, Jiřího Jarošíka, Leoše Nohu, Roberta Zárubu, Ivana Haška, Jakuba Štáfka, Jaroslava Kopřivu…a mnoho dalších. Svou účastí přišel kolegy podpořit i Verner Lička nebo Ladislav Vízek.
„Fotbalová asociace České republiky s Real TOP Praha věnovali po zápase šek v hodnotě 100.000Kč. Částka nám velmi pomůže ke vzdělávání našich konzultantů. Dalším partnerem, který se do zápasu zapojil i herně, byla advokátní kancelář DUNOVSKÁ & PARTNERS s.r.o. Ti nám každoročně poskytují právní služby, bez kterých bychom se rozhodně neobešli. Právní opora je pro nás zcela zdarma. Letos se jedná o služby v hodnotě 660 000Kč, na které byl při zápase symbolicky předán darovací šek. Zároveň bych ráda poděkovala všem, kteří se na akci přišli podívat, přispěli ať už dobrovolným vstupným či dobrou náladou. Prohra Linky 2:7 nezměnila nic na fantastické atmosféře a bojovném nasazení hráčů obou týmů. Všem, kdo s námi strávili odpoledne, DĚKUJEME!“ dodala Soňa Petrášková
„Fotbalová asociace České republiky byla hrdým partnerem této charitativní akce, která je skvělým příkladem toho, že fotbal nejen baví, ale i pomáhá“ uvedla manažerka sociálních projektů FAČR Michaela Veselá.
 
Kontakt: Mgr. Regina Jandová, r.jandova@linkabezpeci.cz, mobil: 732 525 568
 
 
FacebookTwitterEmail Kontakt pro média:

Regina Jandová, specialistka PR a komunikace, t: 732 525 568, e-mail: r.jandova@linkabezpeci.cz